Három nő, három út, egyetlen cél: Élni!

Tudod, amikor reggel felébredsz, álmosan odateszed a kávéd, kritikus szemmel a tükörbe nézel, és rangsorolod az aznapi teendőidet, akkor, bár nem is tudsz róla, a világ egyik legboldogabb embere vagy. Boldog és egészséges. Egyetlen pillanatra sem fog megfordulni a fejedben, mi lesz ha többé ezt nem teheted, a félelem egy pillanatra sem költözik majd a szívedbe, helyette ezer mindennapos dolog fut át a fejedben, és ez így van jól. Most szeretnék a semmiről írni, szeretném, ha nem lenne téma, de ismét van. Az életről írok, bemutatva három nőt, szívemnek három nagyon kedves embert. Nem sokban különböznek tőled, mégis minden más. Az életükért küzdenek.

Vitál Anita, mindenki Anidája, akinek fájdalommentes álmát gépek és gyógyszerek vigyázzák már egy ideje, a két lábon járó életöröm. Egészséges életében szakácsként dolgozott. Imádja készíteni és fogyasztani is az ételeket. Mint monda, az étel maga az élet. Főzés közben nem sót, hanem életet szórt az ételekbe. Ebben hisz, hogy az ízek befolyásolják az élethez való viszonyt, így próbált meg csodát csenni az általa elkészített ételekbe.  Anida, aki hisz az örök szerelemben, a jóságban, abban, hogy adni mindig sokkal szebb érzés, mint kapni. Nem mellesleg a Kosztyú Ádám Emlékére Alapítvány Tégy Jót projektjének nagykövete, játékokat gyűjtve a sokszor ádáz küzdelemben gyógyuló kicsi hősöknek. 

Tíz éven belül negyedszer kell megküzdenie a gyilkos kórral. Számtalan órát nevettünk és sírtunk már végig, abban a hitben, hogy ez valóban az utolsó nagy meccse lesz, és végre győztesen kerül ki ebből a hosszú harcból. A Piás, aki kemoterápiás gyógyszereket “fogyaszt’ szinte megállás nélkül, nem adja fel. Most sem. A róla készült interjú adaptációja annak a megszámlálhatatlan órának, melyet volt szerencsém végigbeszélgetni vele. 

“Tíz évbe annyi minden belefért volna, de ha ez az út, akkor ezt járom”

“Sokszor feladhattam volna, de nem teszem!”

” Nem engedhetem, nem akarom, hogy édesanyám azt mondja egyszer, elvesztettem az egyik lányom, vagy a szerelmem, hogy meghalt a párom. Ettől a fájdalomtól meg kell óvnom őket! Ez lebeg a szemem és a szívem előtt! NEM VAGYOK NOKEDLI!”

Anidáért jelenleg több ezren imádkoznak szerte a világban. Önként, de nem dalolva vállalta a mély altatást annak reményében, hogy nem érzi majd a kibírhatatlan fájdalmakat, valamint a kemoterápia mellékhatásainak egyéb gyötrelmeit is Csipkerózsika álomban tölti. A család tájékoztatása szerint az állapota lassan javul, de az orvosok mindent elkövetnek annak érdekében, hogy az én kis Piásom, a törékeny, mégis bátor és csodálatos lány ismét felébredhessen és egy életre leszámolhasson a gyilkos kórral. Hiszem, Istennel tölti most a napjait, és hamarosan visszatér hozzánk ismét színt és életet hozva a szürke, mégis csodaszép világba. 

Senkinek nem könnyű megharcolnia a rákkal. Úgy feküdni és kelni, hogy harcban vagyunk és győznünk kell. Bármi áron és minden áron. Ezt a küzdelmet kapta Magosi Viktória, aki szintén kendőzetlen őszinteséggel vállalja mindennapjait, küzdelmeit, fájdalmait és félelmeit. Egy gyönyörű nő, egy anya, akinek a legjobban gyermeke hiányzik a kórházban töltött időszakokban. Nyílt őszinteséggel írt arról a pillanatról, amikor megtudta nem holmi vírust, vagy fertőzést kell legyőznie, hanem az életéért kell megküzdenie. Viktória, aki szintén vállalja a könnyeit, a fájdalmait, mindennapjait, és a tudatot, hogy nem adja fel, és a győztesek táborába kerül Ő is. 

Viktória lassan túl a számára felírt utolsó blokkon hamarosan ismét hazatérhet majd a szeretteihez, De addig hosszú, nagyon hosszú az út. Benne ezernyi pillanattal, amikor az ablakon csendben kinézve majd álmodik egy egészséges életről, a jövőről, melyben töretlenül hisz. Abban, hogy egyszer csak felébred és álommá szelídül a most még tomboló valóság. Azt a másodpercet várja, amikor úgy ölelhet, hogy egyetlen pillanatra sem kell arra gondolnia, egyszer elmúlhat. 

Ha színházi berkekben élne, azt mondanám rá, hisztérika. Gyönyörű, erős, de a kórházi dolgozók mindennapjait is próbára teszi őszinteségével, és nyílt kétségbeesésével. Tancsik Edit, aki fél a tű látványától, ennél jobban már csak az orvosokat nem szereti, mégis küzdenie kell. Hatalmas, a világot mindig megcsodáló szemeivel, pulzáló életörömmel, hatalmas és sokszor nyomdafestéket nem tűrő őszinte hangnemben adja a világra, él, létezik és ezen bizony nem hajlandó változtatni!

“A büdös picsába! Ha ezt gondolom ki is mondom. Nincs időm illatosra festeni azt, ami bűzlik”

“Ha úgy érzem lefőhet a kávém, elmegyek vásárolni”

Ma Magyarországon nincs pontos statisztika a daganatos megbetegedéssel küzdő lakosság pontos adatáról. Talán nem véletlen és nem is baj. Nem statisztikai adat. Mindegyik egy külön élet, egy megismételhetetlen csoda, akik megérdemlik a folytatást! Azt, hogy melléjük álljunk, hogy velük, mellettük legyünk. Három nő, szemben a mindennapok gyötrelmeivel. Három nő, pedig ma hazánkban több ezren vannak. Nyújtson a küzdelemben erőt, hitet és reményt Vitál Anida, Magosi Viktória és Tancsik Edit küzdelme, melyet tudom, hogy győzelemre visznek! 

“Már az győzelem, ha reggel felébredsz, ha látod felébredni a nap első sugarait. Győzelem, ha hálát adhatsz, ha megélheted a hiány apró fájdalmait. Győztesek vagyunk mindannyian. Győztesek, hiszen élünk”  (Theodorovits Andrea)

 

Ha tetszett, kövess a Facebook oldalon! Várlak szeretettel 

Theodorovits Andrea (Látom az Életed)

https://www.facebook.com/Latom.az.Eleted/

 

Tovább a blogra »